فروشگاه سایت
» » فوت و فن یادگیری زبان
مسابقه کدینگ

فوت و فن یادگیری زبان

تاریخ : 1396/07/24
نظرات : 0
بازدیدها : 1 114
فوت و فن یادگیری زبان
 امروزه دیگر با دانستن زبان انگلیسی از طرف دیگران تشویق نمی شویم اما با ندانستن آن اغلب تنبیه می شویم چه در اجتماع و فضای مجازی چه در محیط های کاری.      آموختن زبان انگلیسی را دیگر نمی توان امری تفننی در نظر گرفت . در بیشتر رشته های تحصیلی این مسأله امری ضروری و در مورد بسیاری از زمینه های شغلی ، این موضوع دارد به امری لازم تبدیل می شود . اضافه بر این منابع بی شمار اینترنتی را تصور کنید که در صورت آشنایی با انگلیسی ، می تواند در اختیار ما قرار بگیرد . همه این موارد می تواند باعث شود تا تک تک ما انگیزه بالایی برای آموختن زبان انگلیسی داشته باشیم و البته دست به تلاش هایی هم دراین زمینه بزنیم اما متأسفانه بسیاری از تلاش های ما در این زمینه به نتیجه مطلوب نمی رسد و البته دلیل آن نیز اشتباهاتی است که مرتکب می شویم . آشنایی با برخی نکات می تواند از این اشتباهات پیشگیری کرده و احتمال موفقیت ما را افزایش دهد .


ژاپنی ها قانونی دارند به نام Kaizen یعنی بهبود مستمر . این اصل را در یادگیری زبان همیشه حفظ کنید (  پیشرفت اندک اما همیشگی  )

در یادگیری زبان ۸۰ ٪ انگیزه و هیجان یادگیری مهم است و ۲۰٪ روش یادگیری ومنابع . در یک کاغذ اهداف خود را برای یادگیری زبان بنویسید و همواره در دسترس داشته باشید . انگیزه پایین دلیل اصلی شکست در یادگیری زبان است . انگیزه آموزش زبان انگلیسی را هر روز بیشتر و قوی تر از دیروز کنید .

از بین ۴ مهارت زبان الگو های خواندن ( spkeaing ) و گوش دادن ( Listening) بهترین روش برای یادگیری هستند . با صدای بلند متن و لغات را بخوانید تا فکرتان عادت کند و نیز حتما لغات را در ضمن متن یاد بگیرید نه جدای از جملات . البته این روش برای امتحانات کنکور و دانشگاه کاربرد چندانی ندارد..

اگر وقت و امکانش را دارید تا انتهای سطح Intermediate  مکالمه زبان را بگذرانید . و بعد آن با تماشایی سریال ها و فیلم و خواندن کتاب و مقالات و داستان های انگلیسی زبانتان را تقویت کنید . این را به یاد داشته باشید انسان موجودی فراموش کار است و باید  منابع مختلف انگلیسی را همیشه تکرار کنید . تکرار . تکرار . تکرار .  تکرار، ساده ترین راز یادگیری زبان انگلیسی و در کل هر زبانی است . واقع گرا باشید . کسی زبان را در یک یا سه ماه یاد نمی گیرد . تکرار و پشتکار…

مشکل بسیاری از زبان آموزان با اینکه کلی کلاس رفته اند اما هنوز نمی توانند صحبت کنند این است که قانون ( ورودی / خروجی ) را رعایت نکرده اند ، یعنی ورودی گرفته اند ( کلی لغت بلدند ، گرامر و … ) اما خروجی ( صحبت کردن ) را کمتر انجام داده اند . برای اینکه بتوانید خوب صحبت کنید باید در طول یادگیری زبان ، زیاد صحبت کنید هر چند غلط و اشتباه ، در یادگیری زبان خجالت را باید کنار بگذارید و جسارت و پشتکار را برگزینید .  روی تلفظ صحیح لغات زبان زیاد کار کنید ، اگر تلفظ تان اشتباه باشد دیگران متوجه منظورتان نمی شوند . در باره زبان و میزان تسلط برزبان با دوستان و خانواده خود همواره صحبت کنید . به عبارت دیگر خودرا در منگنه و رو درواسی برای یادگیری بهتر و کاملتر زبان قرار دهید .

از هر موقعیتی برای گوش دادن به انگلیسی استفاده کنید : آهنگ ، فیلم ، سخنرانی ، اخبار، برنامه مستند و غیره . باید تا می توانید خود را درگیر زبان انگلیسی کنید . یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای سرعت بخشیدن به فرآیند یادگیری زبان انگلیسی خود انجام دهید این است که با خودتان حرف بزنید و صدایتان را ضبط کنید. گوش کردن به صدای ضبط شده می تواند نقاط ضعف و قوت شما را آشکار کند. اگر برنامه ای جدی برای یادگیری زبان انگلیسی دارید ، صدایتان را ضبط کنید و از پیشرفت خیره کننده خودتان لذت ببرید .

بهترین و آسان ترین روش  آموزش زبان انگلیسی استفاده از آخرین سیستم های آموزش زبان دنیاست . سیستم های کهنه و سنتی را کنار بگذارید و از محصولات نهادهای معتبر و بین المللی آموزش زبان استفاده کنید . به این مثال دقت کنید : خیاطی موفق است که آخرین سیستم ها و ماشین آلات صنعتی خیاطی را برای دوختن به کار می برد و روزانه صدها جفت لباس به روش صنعتی تولید می کند نه خیاط سنتی که از صبح تا غروب با روشهای سنتی نتواند یک جفت لباس بدوزد . در آموزش زبان نیز آموزش با روشهای سنتی یادگیری شمارا از یک سو دشوار و از سوی دیگر کند می کند . ما در عصری زندگی می کنیم که نرم افزارهای فوق پیشرفته برای آموزش بهتر زبان طراحی و تولید شده اند که در ایران تقریبا مجانی و تنها به قیمت سی دی خام آنها قابل دسترسی است . اما نکات ابتدای این یاد داشت را فراموش نکنیم . یعنی همواره در حال آموزش زبان باشیم و از سیستم های پیشرفته آموزش زبان استفاده کنیم نه اینکه تنها یک کلکسیون و موزه ای متنوع از انواع محصولات آموزش زبان تهیه کنیم !!

به ياد داشته باشيد که يادگيري زبان انگليسي نيازمند عمل است .
 
پیروزی تقدیرتان..

دسته بندی :  خبرها

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا